Szanowni Państwo Dyrektorzy,

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Prosimy o udostępnienie ich rodzicom oraz nauczycielom z Państwa placówki.

Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN

plik pdf - 588.2 KB

Nasza Szkoła wzięła udział w akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusoochrona".

Akcja dotyczyła promocji podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk. Zachęcano i zwracano uwagę na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych oraz  motywowano dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Koordynator tej akcji - p. Maria Kubica - otrzymała I miejsce na etapie powiatowym, a wraz z nią na I miejscu uplasowała się również nasza szkoła.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM BIORĄCYM UDZIAŁ W AKCJI WIRUSOOCHRONA!!!!

plik pdf - 173.6 KB

WIRUSOOCHRONA

W  2021 roku na terenie woj. śląskiego zorganizowana została akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”. Powstała ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę).

Przestrzeganie zasad higieny osobistej oraz wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych w placówkach oświatowo-wychowawczych pozwoli na ograniczenie zachorowań wśród dzieci i przenoszenia wirusów na członków rodzin.

Działania przeprowadzone przez nauczycieli klas I-III poruszały następujące zagadnienia:

• Prawidłowa higiena rąk;
  • Podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa;
  • Podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;
  • Inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).

W naszej szkole udział w akcji WIRUSOOCHRONA wzięły klasy: 1a, 1c oraz 2a.

MICROSOFT TEAMS - INFORMACJE

LINK DO FILMU INSTRUKTAŻOWEGO DLA UCZNIÓW I ICH RODZICÓW:

LINK DO PLATFORMY OFFICE 365

informacje o aplikacji stop covid