I Międzynarodowy Festiwal "Siatkarskie przyjaźnie Rybnik - Ostrawa''

2017-09-20

I Międzynarodowy Festiwal "Siatkarskie przyjaźnie Rybnik - Ostrawa" za nami.

Dwa, od dawna, zaprzyjaźnione, kluby VK Ostrawa i TS Volley Rybnik postanowiły spotkać się 10 września na parkiecie wszystkimi zespołami, od najmłodszych do zespołów seniorów. Zagrali więc młodzicy, kadeci, juniorzy i seniorzy.
Dodatkowo mecz w postaci jednego seta zagrali przyjaciele rybnickiej i ostrawskiej siatkówki.
Obydwa kluby ostro przygotowują się do nowego sezonu więc takie test-mecze były bardzo pożyteczne.

Chociaż wyniki nie były najważniejsze, z kronikarskiego obowiązku informujemy, że w meczu młodzików zwyciężyli rybniczanie, natomiast w pozostałych meczach górą byli goście z Czeskiej Republiki.

Bardzo ciekawy był mecz VIP-ów. Po doskonałej grze nasi prowadzili już 24-18. Gdy wydawało się, że nic nie zmieni losu meczu znakomite serwisy i udane kontry odwróciły losy tego meczu i ostatecznie wygrali nasi goście 26-24. 
Skład naszego zespołu: Piotr Masłowski (wiceprezydent Rybnika), Marek Pietras (przewodniczący Rady Sportu), Mariusz Prudel (wychowanek, olimpijczyk, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy), Marek Stojko (dyrektor Zespołu Szkół Sportowych), Mariusz Dudek (członek zarządu), Arkadiusz Terlecki (wychowanek, wielokrotny medalista mistrzostw Polski), Dariusz Luks (trener), Wojciech Kasperski (trener), trenerzy: Marek Piksa (szef firmy Atlas-Tours) i Roman Pinoczek (prezes zarządu).

Gwoździem Festiwalu był mecz naszego I zespołu z ekstraligowym zespołem z Ostrawy. To był bardzo zacięty mecz obfitujący w wiele ciekawych ataków i niesamowitych obron. Nasi siatkarze pokazali się z bardzo dobrej strony wygrali drugiego seta a czwartym secie byli o krok od doprowadzenia do remisu. Wynik: 1-3 (22-25, 25-20, 20-21, 30-32).

Bardzo dziękujemy naszym czeskim przyjaciołom za udział w Festiwalu, życzymy im udanego sezonu i do zobaczenia na kolejnych siatkarskich wydarzeniach.