AKCJA ZDROWO I SPORTOWO

Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Chcemy pokazać dzieciom jak ważne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach, na podstawie przygotowanych przez nas materiałów.
Równocześnie akcja ma też pokazać nauczycielom, wychowawcom i opiekunom, że ćwiczyć można praktycznie zawsze
i prawie wszędzie. W projekcie nie ma zgody na łatwe wyjaśnienia, typu „u nas nie ma odpowiedniej sali”, „pogoda dziś jest nieciekawa” czy też „gdybyśmy mieli takie wyposażenie to…”. Podczas zajęć, ale przede wszystkim
też w przesyłanych co tydzień materiałach, pokazane są gotowe propozycje ćwiczeń i zabaw.
Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem i odpoczynkiem. Padają w ostatnim czasie mity związane z traktowaniem sportu i ruchu, jako remedium na byle jakie odżywianie. Nie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości.

,,Akademia Bezpiecznego Puchatka"

Uczniowie klas 1. wzięli udział w XIV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego - ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka". Obejmował on tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Przygotowane przez inicjatorów akcji materiały dydaktyczne pozwoliły przeprowadzić wartościowe zajęcia oraz były okazją do integracji uczniów i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy.

Akcja Zdrowo i Sportowo

,,W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie"

Istotną rolę w edukacji młodego pokolenia powinna zajmować ekologia. To na niej powinniśmy skupić nasze działania
i to również jej powinniśmy poświęcać wiele czasu i uwagi. To, jak dziecko widzi świat ma integralny wpływ
na to, jak będzie wyglądała nasza planeta za kilka, kilkanaście , czy nawet kilkadziesiąt lat. Dlatego już teraz warto uczyć, zachęcać i pobudzać do działań ekologicznych. Projekt ekologiczny „W tekturowym świecie dobrze bawić się będziecie” ma być nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim zalążkiem edukacji proekologicznej. Ma zachęcać dzieci
do odkrywania świata, ma pobudzać kreatywność, ma dawać radość tworzenia ale przede wszystkim ma pokazywać,
jak wiele zależy od nas samych. Jak młody człowiek każdego dnia i w każdej sytuacji może wiele zdziałać w kierunku dobra planety Ziemi.

Niech ten projekt płynący z naszych wewnętrznych przekonań i zamiłowań do idei recyklingu pozwoli tworzyć nową eko-edukację.

Cele projektu:
kształtowanie postaw proekologicznych,
uświadamianie zależności stanu środowiska od działalności człowieka,
umożliwienie podejmowania działań ekologicznych w najbliższym środowisku,
promocja idei ekologicznych,
wdrażanie do selektywnej zbiórki odpadów,
pogłębianie zainteresowań przyrodniczych,
uzmysłowienie roli papieru, tektury i kartonu w edukacji przedszkolnej,
robudzanie kreatywności,
kształtowanie sprawczości i samodzielności,
nabieranie pewności siebie i kształtowanie własnej wartości.

Projekt ,,Mysia w Europie"

Projekt skierowany jest do różnego typu placówek, w tym do szkół, z dostosowaniem jego treści do możliwości uczestniczących w nim dzieci. Ma na celu przybliżyć dziedzictwo cywilizacyjne Europy, jak i wartość zabytkową niektórych obiektów, promować wartości europejskie, przybliżyć rolę obiektów w historii i kulturze europejskiej. Projekt przeznaczony jest do realizacji od września 2022 do maja 2023.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.  W tym roku po raz 15 dzieci  w całym kraju biorą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne oraz poznają podstawowe zasady ekologii. My też w tym programie bierzemy udział.

Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie
Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie" - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!

W ramach projektu w szkole został zorganizowany pokaz filmu "Nie zabierajcie mamy", przeprowadzono również konkursy plastyczno – literackie oraz lekcje historii z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych udostępnionych przez IPN.
Więcej materiałów na temat projektu znajduje się na stronie http://pamiec81.pl

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W Programie każdego roku uczestniczy około 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 8 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział blisko 2 miliony uczniów.

"CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz polonijnych szkół zagranicznych.
Główne cele projektu:
- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
- rozwijanie aktywności czytelniczej,
- doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
- zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
- integracja zespołu klasowego,
- współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i za granicą.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2c brali udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt.: "Z darami natury świat nie jest ponury". Celem tego projektu było kształtowanie postaw proekologicznych oraz pobudzanie kreatywności dzieci.

Zapraszamy na fotorelację :-)

#zdaraminaturyswiatniejestponury