Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 28.02.2020r. podczas Żeglarskiego Wieczoru w gliwickim Mrowisku odbyła się uroczystość wręczenia Śląskich Nagród Żeglarskich CARBONY 2020! Zawodnicy i trenerzy Sekcji Żeglarskiej TS Kuźnia Rybnik odebrali aż 4 z 6 przyznanych statuetek! 

Tytuł Żeglarz/Zawodnik roku 2019 otrzymał  Kacper Błaszczyk zawodnik TS Kuźnia Rybnik, zeszłoroczny Mistrz Polski kat. Sprint w Olimpijskiej klasie Laser Standard.
Trenerem roku na Śląsku został trener Jacek Błaszczyk prowadzący regatową grupę Laser  w TS Kuźnia, z którą w sezonie 2019 zdobył 4 medale Mistrzostw Polski w 2019 roku!
Tytułem Żeglarskiej Nadziei roku na śląsku wyróżniono Zuzannę Widomską, która w 2019 roku zdobyła między innymi złoty medal w klasie Laser 4,7.
W czasie uroczystości wręczona została również nagroda specjalna dla TS Kuźnia Rybnik oraz Zespołu Szkół Sportowych w Rybniku za  PROGRAM EDUKACJI WODNEJ I ŻEGLARSKIEJ, program Miasta Rybnika wdrażający żeglarstwo w szkole. W chwili obecnej w ZSS do klas sportowych o profilu żeglarskim uczęszcza prawie 60 dzieci. Aktualnie prowadzony jest również nabór do 1 klasy SP o profilu żeglarskim (zapisy prowadzone są do 13 marca w Zespole Szkół Sportowych w Rybniku, szczegóły na www.żagle.rybnik.pl). 


W pozostałych dwóch kategoriach statuetki odebrali:

w kategorii "Regaty/Wydarzenie Roku" nagrodę otrzymali Śląski Yacht Club i Klub Wodny Garland Gliwice za I Regaty Dzierżno CUP 

oraz w kategorii "Rejs/Wyprawa Roku" nagrodę otrzymał rejs Wokół Svalbardu na Austfonnę - organizator JoinUs, kpt. Marek Kapołka, kpt. Mirosław Cieszewski

 

Zdjęcia naszych uczniów podczas zajęć na wodzie