Kolejne wyjątkowe miejsca w naszej szkole

Korytarze na drugim i trzecim piętrze SP 10 dzięki staraniom dyrekcji stały się jeszcze przyjaźniejsze dla uczniów. Zachęcają do twórczego spędzania czasu- z książką w ręku na wygodnej kanapie w kąciku czytelniczym lub spełniania się w formie artystycznej na małej scenie.
Pierwsze reakcje uczniów na widok kącików są bardzo pozytywne.Nie ma przerwy, by ktoś nie siedział w tym miejscu,aby miło spędzić ze sobą czas.
Podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tych wyjątkowych miejsc, zwłaszcza Radzie Rodziców za sfinansowanie przedsięwzięcia i pani Katarzynie Ziołko za stworzenie pięknej dekoracji.

Mikołajki

W naszej szkole od wielu lat podtrzymujemy mikołajkową tradycję. 6 grudnia od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci w ubraniach z czerwonym akcentem. Jak co roku, Mikołaj odwiedził naszą szkołę ze swoimi pomocnikami - aniołkami i diabełkiem. W pomocników zamienili się oczywiście uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym 2023/2024 Rada Rodziców przygotowała słodki prezent dla każdego ucznia. Serdecznie dziękujemy za niespodziankę zorganizowaną dla uczniów. Uśmiech nie znikał z ich twarzy przez cały dzień.
Dziękujemy!

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 10 im. św. Jadwigi Królowej Polski w Rybniku ufundowała dla szkoły i przekazała na ręce Dyrektora szkoły sztandar w nowej odsłonie. Oficjalne przekazanie sztandaru dla pocztu sztandarowego odbędzie się na najbliższej uroczystości szkolnej.

W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 10 im. św. Jadwigi Królowej Polski w Rybniku serdecznie dziękujemy za ufundowanie sztandaru, pragniemy zapewnić, że będzie on symbolem wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej szkoły.

Szanowni Państwo,

W imieniu Rady Rodziców serdecznie dziękuję tym Rodzicom, którzy dokonali wpłat na rzecz Rady Rodziców przez co wspierają działania Rady, a tym samym Szkoły.
Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły. Dofinansowujemy nie tylko różnego rodzaju wydarzenia sportowe, kulturalne i naukowe, nagrody, itp.
Bardzo chcielibyśmy pomóc dofinansować wszystkie wartościowe, wymagające wsparcia inicjatywy. Nasz budżet nie jest jednak bez granic.

W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich rodziców, którym z różnych względów umknęła kwestia wpłaty, o wsparcie finansowe.

W grudniu udało nam się z budżetu Rady Rodziców przeznaczyć kwotę ok. 8 800,00zł na zakup 5 sztuk nowych oczyszczaczy firmy DAIKIN, które będą służyć naszym pociechom. W pierwszej kolejności zostaną wyposażone sale od ulicy Grunwaldzkiej, które są bezpośrednio narażone na zadymienie z sąsiednich budynków oraz świetlica.

Docelowo planujemy doposażyć wszystkie sale lekcyjne.

Proszę mieć na uwadze, że każda wpłacona złotówka trafia pośrednio lub bezpośrednio do naszych pociech pod różnymi postaciami.

Za wszystkie wpłaty z góry serdecznie Państwu dziękujemy.

Zarząd Rady Rodziców