MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

2017-09-18

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września.
Święto to zapoczątkowała książka pt. "Kropka" Petera H. Reynoldsa. Jest to okazja do pochwały kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.
Historia dziewczynki o imieniu Vashti opisana w książce poruszyła wielu ludzi, którzy postanowili czytać tę książkę swoim dzieciom, uczniom i rozmawiać z nimi o drzemiących w nich talentach. Nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury organizują w Dniu Kropki działania, które pomagają dzieciom poznawać swoje mocne strony. Powstają filmy animowane, dzieła sztuki, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale, których motywem przewodnim jest kropka.
W naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Uczniowie wysłuchali w tym dniu audycji radiowej opisującej przygody Vashti, w czasie przerw mogli posłuchać piosenek z kropką. Pięknie prezentowali się w nakrapianych strojach. Na 3 piętrze powstało miejsce piknikowe, gdzie mogli stworzyć jedyne w swoim rodzaju dzieło- nakrapiane logo szkoły, zjeść przyniesione przez siebie okrągłe przekąski, czy dać upust swoim artystycznym talentom.
Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie szkolnym na największą liczbę ubranych w kropki uczniów. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce zajęła klasa 3d
II miejsce zajęła klasa 3k
III miejsce zajęła klasa 1a
Uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty oraz słodką nagrodę- kolorowe czekoladowe kropki :)
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!