WIZYTA GRUPY SIATKARZY WRAZ Z TRENERAMI Z MIASTA PARTNERSKIEGO BAR-UKRAINA

2022-10-11

28 września 2022 przywitaliśmy w naszej szkole grupę młodzieży
z Ukrainy z miasta Bar.

Podczas wizyty sportowcy i ich trenerzy mieli okazję porównać jak trenują i uczą się dzieci w Polsce. Nasi nauczyciele
i uczniowie zaprosili ich na lekcje: języka angielskiego, niemieckiego i polskiego, matematyki i geografii. Nie mogło zabraknąć wizyty w szkolnej bibliotece.

W ramach treningów nasi goście uczestniczyli również w pokazie futbolu amerykańskiego.

W drugim dniu wizyty poznali tajniki i tajemnice sztolni "Królowa Luiza" w Zabrzu.

Pomimo niepogody, aktywnie uczestniczyli w spływie kajakowym  na rzece Rudzie. Było mokro na zewnątrz, ale ciepło na sercu. Zakończenie wizyty w "Aktywnych" odbyło się przy ognisku i ciepłej herbacie.

Wieczorem na meczu siatkówki w hali MOSiR w Jastrzębiu Zdroju wspólnie kibicowaliśmy zawodnikom z Jastrzębskiego Węgla. Po rozgrywce nasi goście mieli możliwość spotkania, rozmowy i robienia zdjęć z naszym byłym uczniem klasy sportowej - Rafałem Szymurą.

1 października  w naszej szkole  rozegraliśmy mecz przyjaźni pomiędzy naszymi gośćmi: Ukraina - Bar
a współorganizatorem - Klubem VOLLEY  i naszymi uczniami. Gośćmi honorowymi był Zastępca Prezydenta Miasta -Wojciech Świerkosz oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta - Marek Florczyk.
Na zakończenie dnia miłą niespodzianką dla naszych gości były upominki ufundowane przez Urząd Miasta Rybnika. Wszyscy zawodnicy, trenerzy i goście mogli poczęstować się słodkimi wypiekami i słonymi przekąskami, które przygotowali rodzice naszych uczniów. Wszystkim dziękujemy za miły i udany dzień.

W ostatnich dwóch dniach wizyty uczniowie mieli okazję poznać nasze miasto. Zobaczyli zabytki i odwiedzili Edukatorium Juliusz. Uczestniczyli w warsztatach "Sowa" na kopalni "Ignacy".

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy ich gościć oraz  pokazać nasze piękne miasto i szkołę.

Więcej zdjęć z wizyty naszych gości w galerii.