Finał Wojewódzki Letnich Igrzysk Młodzieży w BnO zakończony sukcesem

2018-05-27

Drużyna chłopców najlepsza w województwie, drużyna dziewcząt druga.

Finał Wojewódzki w biegu na orientację odbył się w Jastrzebiu-Zdroju. Na trasach w lesie Ruptawa rywalizowało ponad 300 zawodników i zawodniczek z całego województwa śląskiego. Były to zawody drużynowe, w których na wynik końcowy drużyny składały się miejsca 3 najlepszych reprezentantów czteroosobowej drużyny. W kategoriii kobiet Igrzysk /rocznik 2002-2004/ biegały 54 zawodniczki z 15 szkół, natomiast w kategorii chłopców Igrzysk, 58 zawodników z 16 szkół.

W naszej męskiej drużynie najlepszy był Patryk Stolarczyk, który uplasował się na 3 miejscu, Dawid Muras był czwarty, Mateusz Reck szósty a Filip Kozak piętnasty. Miejsca te dały naszej drużynie złoty medal z dorobkiem 77 pkt. Za nimi ze stratą 11 pkt uplasowała się drużyna z Zawiercia, a na trzecim miejscu drużyna z Gliwic.

W drużynie dziewcząt również na 3 miejscu indywidualnie zameldowała się na mecie Małgorzata Płocharska, jej siostra Aleksandra była piąta. Marietta Reck zajęła 12 miejsce a Nadia Spandel 26. Te wyniki dziewcząt po przeliczeniu na punkty dały naszej żeńskiej drużynie drugie miejsce /70 pkt/, ze stratą 17 pkt do druzyny z Gliwic i przewagą 16 pkt nad trzecią drużyną z Zawiercia.

Gratulujemy i już rozpoczynamy przygotowania do startów w przyszłym roku szkolnym.